Vyhodnotenie prívlačovej sezóny 2018

 Prívlačovásúťažná sezóna je už minulosťou, sú známe všetky výsledky a umiestnenia pretekárov,nastáva čas bilancovať dosiahnuté výsledky.

 Najdôležitejšieje však poďakovať všetkým členom prívlačového družstva Púchov za ich nasadenie,spoluprácu a čo je veľmi dôležité za skvelú partiu, ktorá reprezentovala našu MO SRZ.

 Ako prvýp retek sezóny je už tradične pretek organizovaný v Brumove, pod názvom Daiwa cup. Veru po dlhej zime sme netrpezlivo čakali na možnosť si zmerať sily a skúsiť novinky na prívlačovom trhu. Pre naše farby dopadol na výbornú. Víťazom sa stal Juraj VáclavíkMiroslav Luhový obsadil skvelé delené 4 miesto.

 Striebornica je pojem a obnovenie preteku na tomto rybníku je skvelý návrat k stretnutiu priateľov a možnosti získať body do rebríčka ATP.Z našich zástupcov si najlepšie počínal Juraj Smatana na 14. mieste.

 Prvé koloII. prívlačovej ligy sa uskutočnilo na rieke Revúca pod správou MO SRZRužomberok. Rieka Revúca patrí medzi top rieky, je prekrásna pstruhovka so všetkým čo k tomu patrí. Táto voda nám sedela a ukázalo sa, že sme odchovanci pstruhových revírov. Umiestnenie po sobote bolo vynikajúcea figurovali sme na 2. mieste. Nedeľa nedopadla však pre nás dobre, čo sa ukázalo ako prekliatie počas celej sezóny. Sobota vynikajú a nedeľa ...!!! Celkovo sme boli na 4. mieste s malou stratou na postupové miesta. Tuby som chcel poďakovať Robovi Crkoňovi, ktorý doplnil naše rady a odchytal sobotu. Robo ďakujem!

 Na východenič nie je ... My sme sa však presvedčili o opaku. V Humennom nás čakal jalčekový pretek. Sobota v našom podaní vyšla skvele a obsadili sme 1. miesto. Prekliatie však prišlo v nedeľu a prepadli sme sa na celkové 7. miesto.

 Poslednékolo bola pre nás veľmi neznáma voda Hron vo Zvolene. Problémy nastali už prizložení teamu, ktorý by sa mal preteku zúčastniť. Hrozilo, že na preteknenastúpime. Tu sa však opäť ukázala skvelá partia a v zložení M.Mikáč, A. Horváth, M. Luhový, P. Kubík a P. Kadlec sme nakoniec tento pretek dobojovali a celkovo po skončení ligy nám patrilo 9. miesto. Pevne verím, že budúci ročník bude pre naše farby lepší. Chalani ďakujem.

 Nesmieme zabudnúť ani na preteky juniorské, ktoré sa uskutočnili na rieke Kysuca v Kysuckom Novom Meste pod patronátom majstra sveta v prívlači LukášaHollého. Našu organizáciu zastupovali Adam Kadlec, Pavol Riecky, Emka Václavíková a Šimon Panáček. Je potešiteľné, že rady mladých prívlačiarov sa rozrastajú.

 Top akciou pre nás je Púchovský pstruh, ktorý sa tradične koná v októbri a patrí medzi vyhľadávané preteky aj s medzinárodnou účasťou. Vždy sa tu zíde celáš pička vrátane našej reprezentácie. Tento rok sa 78 pretekárov postavilo na štart už 10. ročníka. Počasie nám prialo a rybky boli pri chuti.Výsledkovo najlepšie umiestnenie Juraj Václavík – 6. miesto, Adam Horváth – 7.,Juraj Smatana – 14., Miroslav Luhový - 16., Rasťo Šajdák - 34., Pavol Kadlec –59., Robo Crkoň – 76. miesto. Poďakovanie patrí celému organizačnému štábu zakvalitne pripravený pretek, ktorý má pevné miesto v kalendári prívlačovýchsúťaží.

 

Ďakujem aj za podporu našej MO SRZ a výboru MO SRZ.

 Pripravil Mgr. Pavol Kadlec


TOPlist