Vyhodnotenie prívlačovej sezóny 2019

 

V závere roka sa bilancuje sezóna aj v prívlačovom družstve,ktoré reprezentovalo našu MO SRZ v Púchove.

 

Ďakujem všetkým členom družstva za celú sezónu, za ich odhodlanie,úsilie, čas a aj nemalé finančné prostriedky ktoré venovali tomutokrásnemu športu.

 

Ďakujem patrí aj našej MO SRZ v Púchove, ktorá nás podporujea umožňuje nám pretekať aj na našich revíroch, ako jedna z mála naSlovensku.

 

Zastihla nás veľmi smutná správa, opustil naše rady Lacko Mlynarovič,zakladajúci člen prívlače na Slovensku a náš vynikajúci kamarát. Na jeho počesť je pomenovaný prvý pretek v roku Memoriál Ladislava Mlynaroviča.V Brumove sa zišlo 58 pretekárov zo všetkých kútov našej krajiny. Pretek vyhral suverénne Juraj Smatana, člen našej MO SRZ.

 

Prvý pretek v 2. lige pripravili v Prešove na známej riečke Torysa, ktorá preteká cez centrum mesta. V zostave sme privítali nového člena teamu Rudy Goleca, ktorého doplnili Miroslav Mikáč, Miroslav Luhovýa Pavol Kadlec. Celú sezónu naše výsledky boli ako na hojdačke. Hviezdna sobota a škaredá nedeľa. Po sobote sme figurovali na 3. mieste s malou stratou na 2. priečku. V úmornej horúčave v nedeľu sa nám moc nedarilo a prepadli sme sa na 7. miesto. Najlepšie sa darilo Mirkovi Luhovému.

 

Po zmenách v termínovom kalendári pripadla na nás povinnosť organizovať pretek aj v Púchove. V daždivom a veternom počasí nás reprezentovali R. Golec, M. Luhový, A. Horváth a P. Kadlec. Sobota nám vyšla a vyšplhali sme sa na 4. miesto. V nedeľu však prišiel očistec a prepadli sme sa na 7. miesto celkovo. Veľmi radi sme privítali aj našich priateľov z našej MO a ďakujeme im za podporu a povzbudzovanie.

 

Posledné kolo sme absolvovali v Humennom na rieke Laborec. Neskorý jesenný termín a nepriaznivé počasie počas celého preteku napriek snahe ešte niečo urobiť s umiestnením v celkovej tabuľke priniesli celkové 9. miesto. Veľké ĎAKUJEM patrí chalanom za ich výdrž, ale najviac si cením skvelú partiu ktorá je v našom teame.

 

Púchovský pstruh sa zaradil medzi top preteky na Slovensku. Tento ročník si zmeralo sily viac ako 100 pretekárov. V štartovej listine sa objavili mená celej prívlačovej reprezentácie a aj priateľov z Českej republiky. Veľké poďakovanie patrí celému organizačnému štábu za kvalitne pripravený pretek a aj našej MO SRZ za možnosť privítať na našom revíri našich priateľov a ukázať im jeho krásu. V tomto ročníku sa našim farbám moc nedarilo a najlepšie umiestnenie dosiahol Jaroslav Ondruš - 11.miesto.

 

Mgr.Pavol Kadlec


 

 
TOPlist